07:31 / E Hënë, 28 Tetor 2019 / indeksADMonline

Femrat me sy të gështenjtë e bëjnë këtë gabim!

Shumica e femrave me sy të gështenjtë bëjnë të njëjtin gabim dhe përdorin hijesime të ngrohta të ngjyrës së gështenjtë, sepse konsiderojnë që shkrihet me ngjyrën e syve të tyre dhe do të duken natyrshëm

Fatkeqësisht, efekti deri te i cili çon ky gabim është – dukje e lodhur dhe e padrejtë.

Ajo që do t’ju duhej, nëse keni sy të gështenjtë, patjetër të gjendet në çantën tuaj të grimit, është paleta e hijeve të ngjyrave të ftohta siç janë e kaltra e errët, e hirta, e trëndafilta pudër dhe vjollcë.

Këto ngjyra syve tuaj do t’u japin notë të vërtetë joshëse, ndërsa bashkë me këto do të dukeni më të freskëta dhe më të relaksuara.

Nëse posedoni paletën me nuanca të ngrohta të së gështenjtës dhe nuk jeni të gatshme që ta vëni, mund të qitni hije të gështenjta vetëm në këndin e jashtëm të syrit, ndërsa pjesën tjetër të kapakut të syrit mbusheni me ngjyrë shampanje të shndritshme, e cila do të hapë shikimin tuaj dhe do t’u japë syve tuaj shkëlqim të veçantë.

Grimierja e njohur Jennifer Trotter ka porositur se si vajzat do të duhej të kujdesen edhe në zgjedhjen e ngjyrës së buzëkuqit.

Kryesorja është se nëse kini sy të gështenjtë më së miri ju rrinë nuancat e buta të së trëndafiltës, të cilat fytyrës suaj do t’i “dhurojnë” disa orë shtesë gjumë të cilat nuk keni arritur t’i bëni.