10:55 / E Hënë, 16 Prill 2018

Festa e PSG-sA� pasi u shpallA�n kampion (Video)

PSG A�shtA� shpallur kampion i Ligue 1 tA� FrancA�s pasi mposhtA�n rivalin direkt, Monacon me rezultat 7-1.

Ata bA�nA� njA� festA� tA� vogA�l pas ndeshjes edhe pse titulli do tu jepet zyrtarisht me 29 prill pas ndeshjes kundA�r Guingamp.

Kjo A�shtA� hera e shtatA� qA� klubi shpallA�t kampion i FrancA�s dhe qA�ndrojnA� pas Marseille (10), Saint-Etiene (10), Nantes (8) dhe Monaco (8). /IndeksOnline/