18:53 / E Enjte, 26 Mars 2020

Fidan Alitin dhe skuadrën e tij se ndalë koronavirusi, fitojnë me rezultat 3-0

Skuadra suedeze Kalmar, në të cilën luan edhe futbollisti kosovar Fidan Aliti ka luajtur në miqësore kundër skuadrës Jonkopings.

Në këtë ndeshje startues luajti edhe futbollisti kosovar, Fidan Aliti, shkruan IndeksOnline.

Mirëpo Aliti nuk arriti të shënonte por shokët e tij të skuadrës shënuan tri gola për të dalë kështu nga kjo ndeshje me fitore.

Golat për Kalmar i shënuan Crona, Rafael dhe Arokyo./IndeksOnline/.