19:53 / E Mërkurë, 31 Maj 2023 / Gj. Sh

Finalja e Europa League, Sevilla – Roma, formacionet zyrtare

Sot zhvillohet finalja e Europa League për sezonin 2022/2023.

Në ”Puskas Arena Stadium” të Budapestit, Sevilla do të përballet me skuadrën e Romës, më fillim nga ora 21:00, shkruan IndeksOnline.

Sevilla gjatë rrugëtimit deri në finale eliminoi skuadrat si PSV, Fenerbahche, Manchester United dhe Sevilla.

Në anën tjetër Roma ka eliminuar Salzburgun, Real Sociedadin, Feynordin dhe Bayer Leverkusenin.

Formacionet zyrtare:

Sevilla:

Roma:

/IndeksOnline/