19:49 / E Mërkurë, 07 Qershor 2023 / Gj. Sh

Fiorentina dhe West Ham kërkojnë trofeun e Conference League, formacionet zyrtare

Sot zhvillohet finalja e Conference League për sezonin 2022/2023.

Në ’’Fortuna Arena’’ të Pragës, Fiorentina do të përballet me skuadrën e West Hamit, më fillim nga ora 21:00, shkruan IndeksOnline.

Fiorentina gjatë rrugëtimit deri në finale eliminoi skuadrat si Braga, Sivasspor, Lech Poznan dhe Basel.

Në anën tjetër West Ham ka eliminuar AEK Larnaca, Gentin dhe AZ Alkmarin.

Formacionet zyrtare:

Fiorentina:

West Ham:

/IndeksOnline/