22:49 / E Shtunë, 18 Janar 2020

Fiorentina ia thellon krizën Napolit

Fiorentina ka fituar ndeshjen derbi ndaj Napolit në udhëtim me rezultat të pastër 0:2 në kuadër të javës së 20-të të Serie A.

Fillimisht Chiesa shënoi në minutën e 26-të, për ta përmbyllur me Vlahoviqin në minutën e 74-të.

Me këtë fitore, Fiorentina barazohet me pikë me Napolin nga 24 dhe zënë pozitat 12 dhe 13./Indeksonline/

Mos i humb