22:02 / E Premte, 27 Nëntor 2020 / OSH

Flamuri kombëtar shqiptar është vendosur para Kuvendit e Presidencës, do qëndrojë gjatë festës

Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, ka njoftuar për vendosjen e flamurit kombëtar shqiptar karshi atij të Kosovës para ndërtesës së Kuvendit dhe Presidencës.

Osmani një gjë të tillë e ka njoftuar përmes ‘Facebook’-ut, teksa ka njoftuar se flamuri do të qëndrojë përgjatë festës së 28 nëntorit.Tutje, ajo ka uruar festën e 28 nëntorit.

Fotografi nga presidenca
Fotografi nga Kuvendi i Kosovës