23:42 / E Mërkurë, 02 Dhjetor 2020 / I.S

Flet Lampard pas fitores ndaj Sevillas: Giroud është i pabesueshëm

Ka përfunduar takimin ndërmjet Sevillas dhe Chelseas, duel ky në kuadër të xhiros së gjashtë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Sulmuesi francize, Giroudi ishte fantastiksonte, pasi ai realizoi të katër golat për ’blut’, ku vendosi rezultatin final në 4:0, shkruan IndeksOnline

Pas ndeshjes foli edhe trajner i Chelseas, Lampard, i cili tha se është i befasuar me sulmuesi francez dhe se e gjithë skuadra e tij tregua një paraqitje të mirë.

“Jam i kënaqur me të, i kënaqur me ekipin. Nuk di se çfarë të the më shumë.

“Olivier është i pabesueshëm, pikë e plotë. Jo vetëm për ne, por edhe për Kombëtaren e tij, ai është atje me një futbollist ishkëlqyer, ai ka statistika fantastic”, tha Lampard.