15:37 / E Hënë, 15 Maj 2023 / AR

Flokët Tiramisu – një trend që po pushton Instagramin

Nëse nuk e keni idenë për një model flokësh të ri, ju rekomandojmë trendin më të fundit të sezonit që tashmë ka pushtuar Instagramin – të ashtuquajturat brava “tiramisu”.

Ideja për këtë trend ngjyrosjeje është frymëzuar nga tre shtresat e ëmbëlsirës italiane – kremi, biskotat e lagura me kafe dhe një shtresë e hollë kakao. Kombinohen nuancat e ngjyrave bionde, të lehta dhe kafe të errët, të cilat i japin flokëve një dimension të ri dhe vizualisht i bëjnë më të trashë, ndaj kjo është një zgjedhje e shkëlqyer për zonjat me flokë të hollë.

Disa parukierë ua rekomandojnë këtë teknikë vajzave me flokë gështenjë, që kontrasti të jetë sa më i dukshëm, ndërsa të tjerë, nga ana tjetër, biondeve u rekomandojnë fijet tiramisu, që pamja e tyre të duket sa më natyrale.