17:23 / E Diele, 19 Maj 2024 / G T

Foden është “heroi” i Cityt sot, shënon edhe të dytin ndaj West Hamit

Skuadra e Manchester Cityt ka shënuar edhe golin e dytë ndaj West Hamit në ndeshjen e fundit të këtij sezoni në Premier League.

Golin për 2:0 e shënoi Phil Foden në minutën e 18’të, shkruan Indeksonline

Foden shënoi një gol pas një asisti nga Jeremy Doku dhe ishte i dyti personal sot ndaj “The Hammers”.

Kujtojmë që ekipi i Pep Guardiolas sot feston titullin kampion në rast se arkëton tri pikë./Indeksonline/