15:36 / E Shtunë, 01 Tetor 2022 / Gjelbrim

Formacionet zyrtare, Crystal Palace – Chelsea

Chelsea do të luaj derbin e Londrës ndaj rivalit lokal Crystal Palace.

Dy skuadrat londineze do të zbresin në fushë me fillim nga ora 16:00 në Selhurst Park.

Vendasit kanë tri ndeshje pa fitore duke pësuar një humbje e duke barazuar në dy sfida radhazi.

Në anën tjetër Chelsea kërkon vazhdimësi të fitoreve dhe vetëm tri pikët do ta mbanin në pjesën e epërme të tabelës.

Formacionet zyrtare:

Crystal Palace: Guaita, Clyne, Ward, Guehi, Mitchell, Olise, Doucoure, Eze, Ayew, Edouard, Zaha.

Chelsea: Kepa, James, Fofana, Thiago Silva, Chilwell, Mount, Jorginho, Kovacic, Havertz, Aubameyang, Sterling.

Crystal Palace