17:31 / E Premte, 23 Shtator 2022 / Gjelbrim

Formacionet zyrtare: Gjeorgjia – Maqedonia e Veriut

Gjeorgjia dhe Maqedonia e veriut do të përballen pas pak në stadiumin “Dinamo Arena” në Tbilisi.

Ndeshja është e vlefshme për Grupin 4 në Ligën C të Ligës së Kombëve.

Për Maqedonin e Veriut nga minuta e parë në këtë ndeshje do të luajn edhe katër futbollistë me origjinë shqiptare.

Visar Musliu, Ezgjan Alioski, Eljif Elmas dhe Enis Bardhi janë në formacionin startues.

Formacionet Zyrtare:

Georgjia: Mamardashvili, Khocholava, Kashia, Kverkvelia, Kakabadze, Aburjania, Kvekveskiri, Tsitaishvili, Davitashvili, Kvaratshkelia, Zivzivadze.

Maqedonia: Dimitrievski (GK), Zajkov, Velkovski, Musliu, Askovski, Bardhi (C), Spirovski, Alioski, Miovski, M.Ristovski.

Ndeshja fillon në ora 18:00./IndeksOnline/

Gjorgjia

Maqedonia