20:02 / E Premte, 07 Gusht 2020

Formacionet zyrtare: Juventus – Lyon

Pas pesë muajve pushim shkaku i pandemisë koronavirus, Liga e Kampionëve rikthehet me super-duelin e natës së sotme, Juventus – Lyon.

Sonte me fillim nga ora 21:00, do të zhvillohet takimi ndërmjet Juventusit dhe Lyonit, djelmoshat e Sarrit e kanë vështirë, pasi takimin e pare e humbëm me rezultat të ngushtë në 1-0, shkruan IndeksOnline.

Pra, nga “Alienz Stadium”, Juventusi kërkon ta përmbysë rezultatin e Lyonit dhe të vazhdojnë për në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Juventus XI vs. Lyon: Szczesny, Cuadrado, De Ligt, Bonucci, Alex Sandro, Pjanic, Bentancur, Rabiot, Bernardeschi, Cristiano Ronaldo, Higuain.

Mos i humb