19:59 / E Enjte, 13 Gusht 2020

Formacionet zyrtare: Leipzig – Atletico Madrid

Sonte me fillim nga ora 21:00, do të zhvillohet takimi i çerekefinales në Ligën e Kampionëve ndërmjet, Leipzig dhe Atletico Madrid.

Ky duel si gjithë të tjerët do të zhvillohet pa tifozë, dhe në një terren neutral, kjo për shkak të koronavirusit, shkruan IneksOnline

Të dyja skuadrat janë përgatitura maksimalisht për këtë ndeshje, ku edhe do të mundohen të japin më të mirë nga vetja që njëra nga to të kualifikohet në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

RB Leipzig XI: Gulacsi; Klostermann, Upamecano, Halstenberg; Sabitzer, Laimer, Kampl, Angeliño; Nkunku, Poulsen, Dani Olmo.

Atletico Madrid XI: Oblak; Trippier, Savic, Giménez, Renan Lodi; Koke, Héctor Herrera, Saúl, Carrasco; Marcos Llorente, Costa.