12:33 / E Shtunë, 27 Shkurt 2021 / I.S

Formacionet zyrtare: Man City – West Ham

Sot me fillim nga ora 13:30 do të zhvillohet takimi ndërmjet Manchester Cityt dhe West Hamit, duel ky në kuadër të xhiros së 26’të në Premierligë.

Skuadra e Cityt tenton që këtë takim ta mbyll me fitore dhe të vazhdojë serinë pozitive pa humbje drejt titulli kampion, ku aktualisht ka vendin e parë me 59 pikë të grumbulluara, shkruan IndeksOnline

Aguero do të jetë nga minuta e parë për Cityt në këtë ndeshje, ku kthehet pas një periudhe të gjatë shkaku i një lëndimi.