16:51 / E Shtunë, 18 Nëntor 2017 / B O

Formacionet zyrtare: Roma – Lazio

Sot nga ora 18:00 zhvillohet derbi i zjarrtë lokal mes Romës dhe Lazios.

Tani stadiumi “Olimpico” ka nisur të mbushet nga tifozët e dy skuadrave.

Të dy ekipet kanë publikuar edhe formacionet zyrtare.

Ndeshja fillon prej orës 18:00.

Më poshtë i keni 11-shet me të cilat skuadrat do të nisin ballafaqimin.

Roma: Alisson, Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov, Strootman, De Rossi, Nainggolan, El Shaarawy, Dzeko, Perotti.

Lazio: (Pas pak…)