18:09 / E Enjte, 06 Gusht 2020

Formacionet zyrtare të takimit Sevilla – Roma


Sonte me fillim nga ora 18:55 do të zhvillohet takimi ndërmjet Sevillës dhe Romës për 1/8 e finales në Evropa Ligë.

Takimi do të zhvillohet në një stadium neutral në gjermani Schauinsland-Reisen Arena, kjo për t’i shmangur infektimet e mundshme me koronavirus, shkruan IndeksOnline.

Kujtojmë se të dyjat skuadrat janë të përgatitura maksimalisht që ta fitojnë këtë ndeshje dhe të vazhdojnë garën tutje në Evropa Ligë.

Më poshtë formacionet zyrtare të të dyja skuadrave:

Roma XI: Pau López; G.Mancini, R.Ibañez, Kolarov; Bruno Peres, Diawara, Cristante, Spinazzola; Zaniolo, Mkhitaryan; Dzeko.

Sevilla XI: Bounou; Jesús Navas, Diego Carlos, Koundé, Reguilón; Banega, Fernando, Jordán; Ocampos, En-Nesyri, Suso.