18:05 / E Shtunë, 06 Qershor 2020

Formacioni zyrtar i Dortmund kundër Hertha Berlinit, ky është vendimi për Sanchon

Skuadra e Dortmund nga ora 18:30 do të luaj kundër Hertha Berlinit në javën e 30-të të Bundesligës.

Pas barazimit të Leipzig, Dortmund do të tentoj që shënoj fitore e ta blindoj pozitën e dytë, transmeton Indeksonline.

Skuadra ‘verdhë e zi’ sonte do të startoj me këtë 11-she: Burki, Akanji, Can, Pisczek, Hakimi, Guerreiro, Delaney, Witsel, Brandt, Sancho dhe Hazard.

Sancho, edhe pse u dënua nga klubi për mos respektim të masave për koronavirus, do të luaj nga minuta e parë./Indeksonline/

Image