18:44 / E Enjte, 26 Nëntor 2020 / Blerim

Fotografia që preku miliona njerëz, në homazhet për legjendën, Maradona

Legjenda e futbollit botëror dhe atij argjentinas, Diego Maradona, u nda nga jeta dje në shtëpinë e tij në Argjentinë.

Ai nuk arriti t’i bëjë ballë një arresti kardiak ditën e mërkurë, ku edhe vdiç duke lënë pas veti një krijimtari të madhe që nuk harrohet asnjëherë, shkruan IndeksOnline

Ndërsa, sot gjatë ditës u bënë edhe homazhe në nderim të legjendës së Argjentinës, ku nga numri i madh i qytetarëve në Bouines Aires, u desht të ndërhynte edhe policia.

Mediat në botë, kanë shkrepur një fotografi, që pasi u publikua preku miliona njerëz në mbarë botën.