07:34 / E Enjte, 07 Qershor 2018 / indeksADMonline

Fotografitë që tregojnë se bota po ndryshon në mnënyrë drastike

Bota ndryshon kaq shpejt dhe papritur se është e vështirë të imagjinohet se si gjithçka ishte e ndryshme në vitet para nesh, shkruan Bright Side, transmeton Indeksonline.

Më poshtë gjeni disa fotografi ‘atëherë dhe tani’që patjetër do të bindin se koha ndryshon botën rreth nesh shumë shpejt.

Vetëm 4 muaj larg

Pastaj dhe tani: një djalë i cili arriti të mposhtë kancerin

Para dhe pas larjes së djegies

 “Një mik i imi u largua nga Meksika në Kanada. Ky është ai para dhe pas “.

10 vjet më vonë

Para dhe pas zjarrit 100,000 hektarë në Kaliforni

Udhëtar, Christoph Rehage, eci nëpër Kinë dhe kështu ndryshoi në vetëm 1 vit.

Vetëm 10 muaj më vonë

 Kriza e Ujërave në Sao Paulo, Brazil, ndryshoi zonën plotësisht në vetëm 6 muaj.

“Motra ime para dhe pas humbjes mbi 168 lb në 11 muaj”

Kështu mjegulla mund të ndryshojë tërësisht pamjen e një rruge.

 Një para dhe pas pikturës së Murit të Berlinit

“Shefja ime e vjetër angleze para dhe pas prerjes së flokëve”

Ndryshimi i stinëve

 “2 fotot e maceve vetem 7 muaj larg”

Para dhe pas ditës së parë të shkollës

 Kjo është ajo që duket 5 orë pune

Abraham Lincoln para dhe pas Luftës Civile Amerikane

 Dimër i madh

A rriten edhe kafshët tuaja të shpejtë?

Bonus: si pugs kanë ndryshuar gjatë 218 viteve të fundit