15:18 / E Enjte, 03 Maj 2018

Fotot e Nokias të ri, tre ditë para prezantimit (Foto)

Nokia 6.1 do të prezantohet pas tre ditësh, me datë 6 maj. Nokia 6.1 është mundësuar nga një procesor Qualcomm Snapdragon 630 dhe vjen me një ekran të plotë IPS me ekran 5.5 inç, një kamerë 16 megapikselë në anën e prapme, një kamerë 8-megapikselë dhe një baterish prej 3.000mAh.

Nokia gjithashtu nxjerr në pah ngarkimin e shpejtë, USB-C, optikën ZEISS në kamerën dhe njohjen e fytyrës.

Nokia ka bërë një punë të mirë me dizajnin e aluminit dhe theks të bakrit në anët dhe në anën e pasme.

Në anën e softuerit, Nokia 6.1 vjen me Android Oreo, duke premtuar përditësime të rregullta të sigurisë. Çmimi i tij do të jetë 269 dollarë./Indeksonline/

Temat: