23:05 / E Premte, 17 Janar 2020

Ftohët por pa reshje bore – Parashikimi i motit në pesë ditët e ardhshme

18.01 – Në vise të ulëta mjegull ose vransira të ulëta. Në pjesët tjera mot kryesisht me diell. Në mëngjes ngrica.

19.01 – Vransira dhe intervale me diell.

20.01 – Më ftohtë. Paradite me vransira. Ditën dhe në mbrëmje priten kthjellime.

21.01-22.01 – Kryesisht kthjellët dhe me diell. Në mëngjes ngrica. Ditën e mërkurë, në mëngjes mundësi për mjegull në vise të ulëta.

Temperaturat minimale do të luhaten nga -6C deri -1C, ndërsa maksimalet nga 1C deri në 5C. Në viset e ulëta të mbuluara me mjegull edhe gjatë ditës, maksimalet do të jenë më të ulëta për 3C deri 5C.
Do të fryejë erë e lehtë dhe mesatare nga juglindja dhe verilindja 2-5m/s.
Shtypja atmosferike do të vazhdojë të rritet edhe më tutje mbi vlera normale.