07:42 / E Premte, 03 Maj 2019 / indeksADMonline

Fustanet më të bukura të mbrëmjes “Billboard Music Awards 2019”

Këto ditë është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve “The 2019 Billboard Music Awards”, në MGM Garden Arena të Las Vegasit. Ceremonia e mbrëmshme ishte mjaft interesante dhe me plot surpriza.

Rep-artisti i njohur, Drake bëri histori, duke u bërë artisti me çmime më së shumti të fituara në “Billboard Music Aëards”.

Ai fitoi 12 çmime, kështu duke bërë që totali i çmimeve nga kjo ceremoni për reperin të arrijë në 27.

Krahas çmimeve të marra vëmendje të madhe morën edhe parakalimet e artistëve në tepihun e kuq.