15:53 / E Mërkurë, 05 Tetor 2022 / B O

Futbollisti që kishte shkëlqyer në Botëror, mungon ndaj Ballkanit

Sivasspori ka konfirmuar dy mungesa të rëndësishme para ndeshjes me Ballkanin.

Ka qenë trajneri Calimbay ai që njoftuar mungesën e dy yjeve të skuadrës, Ahmed Musa e Leke James.

Musa ishte bërë i njohur me shkëlqimin që kishte Botërorin e fundit me Nigerinë.

Sivasspori dhe Ballkani do të përballen nesër me fillim nga ora 18:45 në Turqi./Indeksonline/