11:37 / E Enjte, 18 Tetor 2018

Futbollisti shqiptar shënon golin e vitit në Evropë

Shqiptari i Dinamos së Zagrebit, Endri Çekiçi, ka shënuar një gol spektakolar në një ndeshje miqësore.

Në postimin e bërë nga vet ai në rrjetin social “Instagram”, Çekiçi ka shpërndarë videon dhe disa komentues i thonë se ky gol duhet të kandidohet për çmimin “Puskas”.

Endri Çekiçi është futbollist 21 vjeçar nga Pogradeci dhe luan për të rinjtë e Shqipërisë.

Më poshtë video:

Endri Çekiçi on Vidnews.

Mos i humb