23:53 / E Enjte, 10 Tetor 2019

Gabimi trashanik i De Ligt që i kushtoi me gol Holandës

Holanda arriti që me përmbysje rezultati të shënonte fitore ndaj Irlandës së Veriut 3:1.

Mysafirët shënuan golin e parë në minutën e 75-të pas gabimit trashanik të qendërmbrojtësit të Juventusit, Matthijs de Ligt, shkruan Indeksonline.

Ai nuk arriti të spastronte mirë situatën dhe topi u rrëmbye nga lojtarët kundërshtarë./Indeksonline/