00:40 / E Diele, 22 Prill 2018

Gazeta madrilene: Iniesta, mos u pensiono kurrA�!

Andres Iniesta dha njA� recital futbolli nA� stadiumin “Wanda Metropolitano” , ku shA�noi njA� gol dhe nA� fund fitoi KupA�n e Mbretit pA�r tA� katA�rten herA� radhazi me BarcelonA�n.

Kjo ishte edhe finalja e fundit e Iniesta me ekipin e BarcelonA�s, pasiqA� pritet qA� nga sezoni i ardhshA�m tA� mos jetA� pjesA� e katalunasve.

Gazeta madrilene MARCA ka titulluar me fjalA�t “Iniesta, mos u pensiono kurrA�” artikullin pA�r magjikun spanjoll.

“Ai ishte i shpejtA�, kishte shkA�ndijA�, precision nA� pasime. Me topin nA� kA�mbA� ai ishte praktikisht i pandalshA�m. Ai la prapa tA� gjithA� futbollistA�t kundA�rshtarA� qA� erdhA�n tek ai. Iniesta ka ende futboll nA� “A�izmet” e tij pA�r tA� vazhduar tA� luaj nA� nivelin mA� tA� lartA�. Do tA� ishte njA� humbje pA�r LigA�n” ka shkruar MARCA. /IndeksOnline/

Temat: