14:47 / E Enjte, 25 Prill 2019

Gazetari turk: Arrihet marrëveshja, Muriqi te Fenerbahce

Vedat Muriqi ka kaluar një formë shumë të mirë me fanellën e Rizespor në Superligën turke.

Ylli i Kosovës ka rënë në sy nga skuadrat e mëdha turke por edhe nga ato evropiane.

Gazetari i njohur turk, Yagiz Sabuncuoglu ka thënë se kanë filluar zyrtarisht negociatat në mes të Fenerbahces dhe Rizespor, shkruan Indeksonline.

Menaxheri i sulmuesit nga Prizreni është në Kosovë për disa punë dhe do të udhëtoj në Stamboll për të përfunduar marrëveshjen.

Skuadra aktuale është duke kërkuar 7 milionë euro për 24 vjeçarin, shumë kjo e arritshme nga Fenerbahce.

Kujtojmë se për Vedat Muriqin kanë shprehur interesim edhe skuadrat si Augsburg dhe Nurnberg, por ai ka zgjedhur të qëndroj në Turqi. /IndeksOnline/