15:16 / E Mërkurë, 08 Korrik 2020

Gjashtë lojtarë startues të Barcelonës mund të humbasin ndeshjen kundër Valladolidit

Sonte Barcelona do të luaj kundër Espanjollit në kuadër të javës së 34-të të La Ligas.

Por, futbollistët e Barcelonës, duhet të tregohen shumë të kujdesshëm sonte, transmeton Indeksonline.

Kjo pasi gjashtë futbollistë të Barcelonës nëse ndëshkohen me karton të verdhë, atëherë do të mungojnë kundër Valladolidit.

Lionel Messi, Luis Suarezi, Gerrard Pique, Ivan Rakitici, Arturo Vidal dhe Martin Braithëaite janë një karton larg suspendimit.

Nëse ndëshkohen sonte, atëherë do të mungojnë kundër Valladolidit./Indeksonline/

Mos i humb