16:50 / E Premte, 19 Janar 2018 / indeksADMonline

Gjermania e shpallë lojtarin e vitit, i ri, por “sherrin” e madh (Foto

Shoqata e Futbollit Gjerman (DFB) e ka shpallur yllin e Bayernit, Joshua Kimmich si lojtarin më të mirë të vitit gjerman.

22 vjeçari e mposhti në garë yllin e PSG-së, Julian Draxler dhe atë të Barcelonës, Ter Stegen.

Kimmich mori bindshëm më shumë vota në garë duke qenë i pari në top treshen e listës.

Kimmich është bërë pjesë e pandashme e skuadrës gjermane, Bayern Munchen ndërsa së fundi është pjesë edhe e Kombëtares Gjermane./Indeksonline/