13:18 / E Diele, 24 Shtator 2023 / LB

Gjermania përkrahë Kosovën për situatën në veri, reagimet e eurodeputetëve

Deputetë të Bundestagut Gjerman kanë reaguas pas vrasjes së një polici dhe plagosjes së një tjetri në veri të vendit.

Në reagimet e tyre në Twitter, ata kanë dënuar këtë akt duke bërë thirrje që autorët e këtij krimi të sillën para drejtësisë.