13:51 / E Shtunë, 02 Dhjetor 2023 / Gj. Sh

Gjilani po e shkatërron Lirinë, shkon në pushim me rezultat të thellë

Gjilani ka dhuruar spektakel në pjesën e parë ndaj Lirisë.

Pas 45 minutave të para në stadiumin ”Përparim Thaqi” në Prizren, rezultati ishte 0-3, në favor të Gjilanit.

Edi Basa, u tregua i skat nga penalltia në minutën e 23-të, derisa Elvedin Heric shënoi dy golat e tjerë në minutat 26 dhe 30-të./IndeksOnline/