23:14 / E Enjte, 10 Janar 2019

Gjithçka funksionon në Amerikë, shikojeni videon e binduni

Një shofere e autobusëve në SHBA ka marrë vëmendjen e mediave me gjestin e saj.

Deri sa ishte duke vozitur, ajo vëren një fëmijë i vetëm duke ecur rrugës e vetme, transmeton Indeksonline.

Ajo e ndal autobusin dhe shkon ta marr nën përkujdesje vajzën e vogël.  Shoferja e mbulon me një xhaketë dhe thërret autoritetet që ta marrin nën përkujdesje.

Videoja është bërë virale në rrjetet sociale./Indeksonline/