17:30 / E Enjte, 24 Tetor 2019 / indeksADMonline

Gjithçka gati për derbin Prishtina-Drita, formacionet zyrtare

Sot me fillim nga ora 18:00 do të zhvillohet derbi i javës së 11-të ku do të takohen Prishtina dhe Drita.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Me fitore, Prishtina do të hynte seriozisht në garë për titull, ndërsa Drita kërkon me çdo kusht kreun.

Këto janë formacionet zyrtare:

Prishtina: Bekaj, Thaçi, Bekteshi, Ibrahimi, Bardhoku, Boshnjaku, Ahmeti, Hila, Abazi, Korenica, Januzi. Kryetrajner: Armend Dallku

Drita: Tofiloski, Limani, Gerbeshi, Cuculi, Blakçori, Vucaj, A.Krasniqi, Xh.Shabani, Haxhimusa, B.Shabani, Fortunato. Kryetrajner: Ardian Nuhiu