00:52 / E Enjte, 02 Prill 2020

Gjuriq konfirmon: Pacienti me koronavirus nga Mitrovica e Veriut, vdes në Nish

Një pacient i cili u transferua nga Mitrovica e Veriut në Nish, i cili ishte me koronavirus, ka vdekur të dielën që lamë pas, raportojnë mediat serbe.

Milan Ivanoviq, tha në atë kohë që të dy pacientët u dërguan “në këmbët e tyre” dhe ishin në ” gjendje e mirë, “dhe që ky pacient kishte pneumoni” të njëanshme “, transmeton Indeksonline.

Lajmi për vdekjen e këtij pacienti në ditën e tretë pas pranimit në Qendrën Spitalore Klinike në Nish, e konfirmoi edhe nga Marko Gjuriq.

Viktima ka lindur në 1973, në një fshat afër Bruce, pjesë e komunës së Leposaviqit./Indeksonline