08:17 / E Shtunë, 26 Tetor 2019 / indeksADMonline

Gjykata Speciale fton edhe një komandant nga Drenica në intervistë

Njëri nga ish-ushtarët e UÇK-së Zenel Shala nga fshati Kopiliq i Skenderajt, ka njoftuar për Drenica Press, se ka pranuar ftesën nga Gjykata Speciale dhe thotë se do t’i përgjigjet pozitivisht.

Zenel Shala ish komandant Togu në radhët e UÇK-së tha për portalin Drenica Press se ftesën e ka pranuar më 22 tetor, dhe më 05 nëntor 2019, do të paraqitet për intervist, ndërsa intervista do te zhvillohët në Prishtinë në Dhomat e Specializuara në kuadër të Gjykatës Speciale.

Ai tha se “ftesa i është bërë përmes telefonit, ku më është bërë e qartë se me datë 5 Nëntor do të jem në intervistë, ndërsa nuk më kanë bërë të qartë se a jam në cilësin e dëshmitarit apo të dyshauarit”, thotë Shala .