19:51 / E Hënë, 03 Shkurt 2020 / indeksADMonline

Glauk Konjufca ia dorëzon pozitën e kryeparlamentarit Vjosa Osmanit

Glauk Konjufca ia ka dorëzuar pozitën e kryetarit të Kuvendit, Vjosa Osmanit.

Konjufca tashmë do të jetë ministër i Punëve të Jashtme, shkruan Indeksonline.

Ai ka thënë se është i nderuar që këtë pozitë t’ia dorëzojë një deputeteje të shkëlqyeshme.

“Jam i nderuar që zyrtarisht të ia dorëzoj pozitën një deputeteje të shkëlqyeshme të Kuvendit dhe që më në fund një grua është në krye të Kuvendit”, ka thënë Konjufca./Indeksonline/