16:22 / E Premte, 24 Nëntor 2017 / B O

GMC Sierra 2500 HD, makina që nuk njeh terene të vështira [Foto]

Dimri nuk mund të jetë koha më e mirë për makinat sportive, por dëbora dhe akulli mund të ofrojnë kënaqësi nëse keni makinën e duhur.

Ajo që ju duhet për të pushtuar vendet e ftohta dhe me ngrica janë gomat-tanke.

Këto zëvëndëosjnë rrotat me një pajisje që ndihmon makinat të shkojnë në çdo vend të mundshëm gjatë dimrit.

Kjo është ajo që e bën GMC Sierra 2500 HD të ri një makinë fantastike.

GMC Sierra do të debutoj këtë javë në Kolorado dhe ka ka një motor 6.6 litër turbodizel V8 me 445 kuajfuqi.

Fuqia dërgohet përmjes një transmetimi automatik me gjashtë shpejtësi. /IndeksOnline/