22:00 / E Premte, 18 Shtator 2020

Gnabry nuk i ndahet golit, shënon “hat-trick” ndaj Schalkes

Skuadra e Bayernit është duke zhvilluar takimin ndaj Schalkes, duel ky në kuadër të xhiros së parë në Bundesligë.

Djlmoshat e Flick kanë shënuar 5 gola, ku tre nga ta i realizio Gnabry, shkruan IndeksOnline

Gnabry realizoi në minutën e 4’të të duelit, atë të 47’të dhe 59’të, duke regjistruar kështu “hat-trickun” e parë për sezonin e ri të Bundesligës.

Ndërsa, dy golat e tjerë i realizuan Goretzak dhe Lewandowski.