15:01 / E Martë, 13 Prill 2021 / G. T.

Goli i javës u shënua me kokë nga 40 metra

Futbollisti irlandez, Rory Donnelly ka shënuar golin e javës. 29-vjeçari shënoi për ekipin e tij Glentoran me kokë nga një largësi prej 40 metrave. Kujtojmë që sulmuesi irlandez, më parë ka luajtur për klubet si: Cliftonville, Gillingham, Tranmere Rovers dhe Coventry City, shkruan IndeksOnline

Gjatë viteve 2012/15 ai ishte pjesë e klubit të njohur nga Championship, Swansea City.