15:31 / E Diele, 03 Nëntor 2019

Google afër blerjes së kësaj kompanie për 2 miliardë euro

Google është afër marrëveshjes për ta blerë kompaninë Fitbit Inc e cila prodhon ora të cilat masin aktivitetin e njeriut.

Kjo marrëveshje mund të ndikojë që Google t’i bëjë konkurencë të madhe Apple dhe Samsungit të cilët po ashtu janë të njohura për ‘Smart Watch’.

Fitbit ka 28 milionë përdorues aktivë në gjithë botën dhe deri më tani ka shitur më shumë se 100 milionë pajisje./Indeksonline/.

Mos i humb