16:32 / E Enjte, 04 Tetor 2018 / indeksADMonline

Gruaja e bankierit po hetohet për 16 milionë funtat e shpenzuar

Gruaja e një bankieri të mistershëm që shpenzoi 16 milionë funte në Harrods u urdhërua të shpjegonte se ku i marrin paratë e saj.

Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) ka urdhëruar bashkëshorten e një të ashtuquajturit “bankier ndërkombëtar ” për të shpjeguar burimin e pasurisë  ose rrezikojnë të humbasin pallatet, transmeton Indeksonline.

Gruaja e paidentifikuar ka humbur një tjetër lëndë me një vendim të Gjykatës së Lartë Britanike, e cila përpiqej të konfiskonte pronat me vlerë rreth 22 milionë paund nën dyshimin se ato i kanë fituar në mënyrë të paligjshme.

Bashkëshortja do të vazhdojë luftën e saj kundër gjykatës dhe ligjeve të ashtuquajtura Anti McMafia.

Agjencia Kombëtare e Krimit (NCA) kishte urdhëruar gruan, e cila njihet si znj. A dhe nuk mund të emërohet për arsye ligjore, të zbulojë burimin e pasurisë së saj ose të rrezikojë të humbasë dy prona./Indeksonline/.