13:28 / E Diele, 19 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Gruaja e guximshme që lufton kancerin, mbanë edhe rekorde botërore

Kjo grua ndonëse përballët me sëmundjen  e kancerit të tiroides është bërë shembull për gra tjera që jeta i sfidon.

Sëmundja e saj në moshën 27 vjeçare, nuk e ndaloj atë që të ketë suksese në profesionin e saj.

Madje thotë se kanceri e ka frymëzuar atë që të jetojnë jetën me pasion e guxim.

Është kjo Lizzie Car nga Londra e cila tani është 31 vjeçe dhe mbanë rekorde botërore, derisa pret që në një moment sëmundja t’ia merr jetën.

Lizzie thotë se ajo është e lumtur që nuk iu dha një shpresë e rreme, pasi e bëri të kuptojë se sa e çmuar është jeta .

“Nëse më kanë thënë pesë vjet më parë, kur isha diagnostikuar, se do të kisha përfunduar dy sfidat e parë të qëndrueshmërisë botërore në një bordin e vozitjes dhe fillova fushatën time në mbarë vendin #PlasticPatrol për të çliruar ujrat tona të ndotjes plastike, do të kisha qeshur, “tha ajo për FEMAIL, transmeton Indeksonline.

Pas radioterapisë, Lizzie vendosi të lë punën e saj për të zbuluar atë që ajo me të vërtetë donte nga jeta.

Ja disa nga momentet e saj: