21:05 / E Diele, 21 Janar 2018 / indeksADMonline

Gruaja lind para kohës në aeroplan, ja çfarë ndodhë aty (Foto)

Një mjek i larguar nga detyra u ngrit përsëri në veprim gjatë një fluturimi të gjatë, kur një grua që ishte ulur pranë tij papritmas filloj të dëgjojë dhimbjet e lindjes.

27 vjeçari, doktori, Sij Hemal, arriti që me sukses të ndihmojë në lindjen e fëmijës, Jake, pasi kontraktimet e nënës së tij filluan një javë më herët, transmeton Indeksonline.

Për Dr Hemal, i cili punon në Institutin e Urologjisë dhe Veshkave të Klinikës në Cleveland, fluturimi tetë orësh nga Parisi në Nju-Jork, ishte pjesë e dytë e udhëtimit të tij në SHBA nga India.

Ai thjeshtë rastisi të ishte ulur pranë një pediatre franceze, gjatë fluturimit. Ai po shikonte një film kur pasagjerja, Toyin Ogundipe, filloj të lindte.

Për fat të keq, ekuipazhi i kabinës nuk mund të kryente një ulje urgjente për shkak se aeroplani po fluturonte mbi brigjet jugore të Greenlandës dhe një devijim i tillë do të merrte dy orë.

Por për fat të mira doktori ishte aty dhe ata u ngjitën në klasën e parë e cila ishte fatmirësisht bosh dhe të dy ndihmuan që fëmija të vinte në jetë si është më së miri./Indeksonline/