17:11 / E Shtunë, 27 Nëntor 2021 / A K

Gruaja në Kamboxhia martohet me lopën pasi pretendon se në trupin e kafshës është rilindur shpirti i burrit të saj

Një grua u martua me një lopë dhe është e bindur se kafsha është në të vërtetë burri i saj i vdekur që u rilind në trupin e lopës.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, një video e çuditshme tregon Khim Hang, 74-vjeçare, duke jetuar në ‘lumturi martesore’ me lopën në shtëpinë e saj në provincën verilindore Kratie të Kamboxhias.

Khim është e bindur se kjo lopë ka “të njëjtin karakter” si bashkëshorti i saj i vdekur.

Ndonëse videoja nuk ka transmetuar dasmën, disa banorë pretenduan se kishin marrë pjesë në ceremoni.

Lopa jeton aktualisht në shtëpinë njëkatëshe të Hang-ut, derisa kjo e fundit e lë të flejë në të njëjtat jastëkë me të cilët flinte burri i saj, Tol Khut, i cili vdiq vitin e kaluar.