17:01 / E Mërkurë, 07 Mars 2018 / indeksADMonline

Gruaja nga Rusia, tregon sekretin për flokë të gjatë dhe të shëndetshme (Foto)

Një grua nga Rusia me flokë deri ndër gjunjë ka zbuluar këshillat e saj për rritjen e flokëve të gjata dhe të shëndetshme.

Trajnerja e stërvitjes, Olga Demidova, 44, nga Shën Petersburgu, Rusia, i kishte flokët e gjata gjatë vitit 2012 dhe vendosi të rritet për të parë nëse mund të gjunjëzohej.

Gjatë gjashtë viteve të fundit ajo ka qenë e kujdesshme që të mos përdorë produkte të dëshme dhe të prej vetëm disa centimetra të gjatësisë dy ose tri herë në vit.

Tani ajo me krenari tregon flokët që janë mjaftë të gjatë dhe pranon se fëmijët në rrugë e thërrasin atë  “Rapunzel”./Indeksonline/