13:17 / E Diele, 02 Prill 2023 / Gj. Sh

Guardiola kërkon falje për menyrën e festimit kundër Liverpulit

Manchester City të shtunen mposhti Liverpulin me rezultat 4-1, por vëmendjen e mori trajneri, Pep Guardiola.

Tekniku spanjoll nuk u përmbajt nga shënimi i golave, ku festoi në menyrë provokuese para futbollisteve të redsave, shkruan IndeksOnline.

Trajneri i Manchester City u pyet në një konferencë për shtyp nëse e kuptonte që festimi i golit me një rival ishte provokues dhe spanjolli përfundoi duke kërkuar falje.

“Më vjen shumë keq. Flisni me (Kostas) Tsimikas. Flisni me mungesë respekti. Pyete nëse nuk respektoj. Unë festoj golin. Unë festoj me djalin tim në tokë. Unë vij këtu dhe them: ‘Oh, goli ka Është isha i mirë, apo jo? Kjo është e gjitha. Më vjen shumë keq nëse televizioni… Mendon se është mungesë respekti?” Guardiola iu përgjigj gazetarit që këmbënguli se mendonte kështu, dhe pikërisht atëherë Pep kërkoi falje, “oh mirë, unë Më falni, më vjen shumë keq.”, tha Guardiola./IndeksOnline/