08:57 / E Enjte, 17 Maj 2018

Hahn optimist për arritjen e një zgjidhje në dialogun Beograd-Prishtinë  

Komisionari për negociata mbi zgjerimin e BE-së, Johannes Hahn tha në Sofje se është optimist kur është fjala për arritjen e një zgjidhje për dialogun Kosovë-Serbi.

“Unë jam gjithmonë optimist se Strategjia e re është theksuar qartë se ka një perspektivë për të gjithë dhe kjo do të thotë se është në interes të dy shteteve për të punuar për zgjidhjen e një marrëveshjeje ligjërisht të detyrueshme”, ka thënë Hahn./Indeksonline/