12:02 / E Enjte, 03 Maj 2018 / indeksADMonline

Haliti përplaset edhe me Haxhiun e VV-së

Nënkryetari i Kuvendit Xhavit Haliti që sot po e udhëheq seancën është përplasur edhe deputeten Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje.

Kjo e fundit kërkoi nga Haliti dhe Quni që debatin dhe akuzat për kohën e luftës të shkojnë ta bëjnë nëpër media e jo në Kuvend duke iu thënë se  “na keni lodhë”.

Ndaj kësaj që tha Haxhiu reagoi Haliti i cili tha se “Ju na keni lodhë sa herë me gaz ndërsa debati ndërmjet deputetëve duhet të bëhet në Kuvend e jo në media”.