09:24 / E Diele, 08 Tetor 2017 / indeksADMonline

Hamilton rrëmben edhe Çmimin e madh të Japonisë

Lewis Hamilton ka triumfuar në garën e sotme në Suzuka për Çmimin e madh të Japonisë.

Hamilton preku titullin me një dorë, pas tërheqejës pak metra pas startit, të rivalit të tij Sebastian Vettel, transmeton Klan Kosova.

Ndonëse gjatë gjithë kohës qëndroi në një distancë prej 3 sekondash me kryesuesin, Maks Verstappen nuk e pati mundësinë që të sulmonte Hamilton apo t’i vinte në rrezik vendin e parë, ndërkohë që pas tyre piloti tjetër i Red Bull, Daniel Riccardo arriti të mbaj pas Valteri Botas dhe të ngjitet në vendin e tretë për të lënë finlandezin e Mercedes në të katërtin.